مجلس دهم قطعاً به دولت کمک می‌کند/ اجازه ندهیم مجلس به حاشیه برود/ تعامل فراکسیون‌های امید و ولایت برای حل مشکلات مردم

امیرآبادی با اشاره به لزوم تعامل فراکسیون‌های امید و ولایت برای حل مشکلات مردم گفت: قطعاً در حل مشکلات مردم به دولت کمک خواهیم کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی منتخب مردم قم در مجلس دهم شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به لزوم تعامل و همکاری دولت و مجلس دهم برای حل مشکلات اساسی مردم، گفت: مشکل اساسی کشور در حال حاضر مسئله اقتصادی، معیشت مردم و اشتغال جوانان است.

*لزوم هماهنگی میان دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم

امیرآبادی افزود: یکی از راهکارها برای حل این مشکلات هماهنگی میان دولت و مجلس دهم است تا این مشکلات به‌نحو احسن حل شود، هماهنگی به این معنی که اگر دولت راهکار و یا لایحه‌ای برای حل مشکلات اساسی کشور و مردم دارد حتماً به مجلس ارائه دهد و مجلس دهم نیز باید کمک کند تا این لوایح تصویب شود.

*نباید اجازه دهیم مجلس دهم به حاشیه برود

منتخب مردم قم در مجلس دهم با تأکید بر “نباید اجازه دهیم مجلس دهم به حاشیه برود”، خاطرنشان کرد: مردم دوست ندارند مسائل حاشیه‌ای در مجلس مطرح شود. مردم در حال حاضر گرفتار هستند و مشکلات عدیده‌ای دارند و باید تلاش شود تا مشکلات آنان حل شود.

*مجلس دهم قطعاً در حل مشکلات مردم به دولت کمک خواهد کرد

امیرآبادی با بیان اینکه مجلس دهم قطعاً در حل مشکلات مردم به دولت کمک خواهد کرد، تصریح کرد: دولت مسئول اجرایی کشور است و این بار به دوش دولت است و همه نمایندگان مجلس باید به دولت‌مردان کمک کنند تا مشکلات اساسی مردم حل شود.

*برای حل مشکلات مردم باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود

امیرآبادی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات مردم باید حتماً از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود، گفت: در این راستا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که حتماً باید در موضوع اقتصاد مقاومتی از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و آنها را به کار ببریم و از جوانان عزیز کشورمان در این راه استفاده و به آنان اعتماد کنیم.

*مردم پای کار بیایند تمامی مشکلات کشور حل خواهد شد

این نماینده مجلس با تذکر “باید به توانمندی‌های ملت بزرگ ایران اعتماد و توجه کنیم”، اظهار داشت: اگر مردم پای کار بیایند و به مسئولان کشور کمک کنند قطعاً تمامی مشکلات و به‌ویژه مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد.

*مجلس دهم باید به معضلات اجتماعی توجه ویژه‌ای داشته باشد

امیرآبادی به مشکلات اجتماعی مردم و به‌ویژه اعتیاد و طلاق و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مجلس دهم باید حتماً به این معضلات توجه ویژه‌ای داشته باشد. در حال حاضر تعداد زیادی حاشیه‌نشین در کلان‌‌شهرها زندگی می‌کنند که باید نسبت به آنها پیگیری‌های لازم انجام شود.

*مبارزه با شبیخون فرهنگی دشمنان باید در مجلس دهم مورد پیگیری قرار گیرد

امیرآبادی خاطرنشان کرد: توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی ملت ایران و مبارزه با شبیخون فرهنگی دشمنان اسلام از دیگر موضوعاتی است که باید در مجلس دهم مورد تأکید و پیگیری قرار گیرد.

*عزت ملت ایران باید سرلوحه برنامه‌ مجلس دهم باشد

منتخب مردم قم در مجلس دهم در ادامه گفت: در موضوعات سیاسی بحث عزت ملت ایران و مبارزه با مستکبران و به‌ویژه رژیم صهیونیستی برای ما بسیار اهمیت دارد و باید سرلوحه برنامه‌ها و کارهای مجلس دهم باشد.

*لزوم همدلی و همراهی نمایندگان مجلس دهم

امیرآبادی همدلی و همراهی نمایندگان مجلس دهم را مورد تأکید قرار داد و گفت: ان‌شاءالله با همدلی نمایندگان مجلس دهم و با حفظ سلایق سیاسی نمایندگان مشکلات کشور و ملت ایران حل شود.

*سلایق سیاسی نمایندگان نباید به وحدت ملی خدشه وارد کند

این نماینده مجلس متذکر شد: سلایق سیاسی نمایندگان نباید به وحدت ملی و موضوعات اصلی کشور و مشکلات اساسی مردم خدشه وارد کند. مردم از نمایندگان مجلس دهم نمی‌پذیرند که دعوای سیاسی اتفاق بیفتد و مشکلات اساسی آنها روی زمین بماند.

*دو فراکسیون امید و ولایت باید برای حل مشکلات مردم با هم در تعامل باشند

منتخب مردم قم در مجلس دهم در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دو فراکسیون امید و ولایت در مجلس دهم شکل گرفته که حتماً باید برای حل مشکلات مردم با هم همکاری داشته و در تعامل باشند.

*مردم توقع دارند مجلس دهم به مشکلات اساسی آنان توجه داشته باشد

امیرآبادی افزود: مردم توقع دارند مجلس دهم به مشکلات اساسی آنان توجه داشته باشد و این توقع ملت به‌جاست و باید نمایندگان به این توقع‌ها عنایت ویژه داشته باشند.

*اکثریت نمایندگان نسبت به مشکلات مردم و ارزش‌های انقلاب دغدغه دارند

امیرآبادی ابراز کرد: آنچه طی این چند روز از نمایندگان مشاهده کردم همه آنها دوست‌دار ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی هستند و بحمد‌الله در مجلس دهم دغدغه‌ای در این زمینه نخواهیم داشت، چون اکثریت نمایندگان نسبت به مشکلات مردم و ارزش‌های انقلاب و اسلام دغدغه و توجه دارند.

*مجلس دهم مجلس خوبی خواهد بود

این نماینده مجلس در پایان پیش‌بینی کرد: مجلس دهم مجلس خوبی خواهد شد و ان‌شاءالله با همکاری دولت بسیاری از مشکلات اساسی مردم در این مجلس حل خواهد شد.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *