نبوی در گفت‌وگو با ایران و جهان: آیت الله شرعی «جریانات انحرافی» را به خوبی می‌شناخت

مرتضی نبوی

مدیرمسئول روزنامه رسالت گفت: مرحوم آیت‌الله شرعی جوانگرا، خوشفکر و در عالم سیاست روشن بین بوده و جریانات انحرافی و دشمن را می‌شناخت.

سید مرتضی نبوی مدیرمسئول روزنامه رسالت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران ایران و جهان درباره شخصیت آیت‌الله محمدعلی شرعی مدیر سابق حوزه‌های علمیه خواهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که صبح امروز در سن 81 سالگی در مشهد مقدس دار فانی را وداع گفت، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های ایشان این بود که عضو فعال جامعه مدرسین و موتور محرک همیشه روشن بودند.  خیلی از کارهایی که احتیاج به همت و کارهای سخت داشت ایشان عهده دار شده و کارها را به نتیجه می‌رساندند.

وی با بیان اینکه وی از بنیان گذاران و موسسان روزنامه رسالت بودند، افزود: یک جمعی از اعضای جامعه مدرسین از جمله ایشان همراه با برخی از کسانی که سابقه‌ای در انقلاب داشتند مانند مرحوم استاد پرورش و عسگر اولادی، اینها تصمیم گرفتند روزنامه‌ای را در اوایل انقلاب در سال 64 تاسیس کنند چرا که احساس می‌کردند اسلام فقاهتی تریبونی ندارد و این روزنامه تاسیس شد و یکی از کسانی که خیلی در این زمینه همت داشت آیت الله شرعی بود.

نبوی خاطرنشان کرد: ایشان از یاران قدیمی حضرت امام ‌(ره) و ولایت فقیه بودند و تا آخر هم در این زمینه فعال و پایه کار بودند. ما از دهه 60 با ایشان کار می‌کردیم  و شخصیتی بودند که خیلی جوانگرا، خوشفکر  و در عالم سیاست روشن بین بوده و جریانات انحرافی و دشمن را می‌شناختند و رابطه خوبی با نسل جوان برقرار می‌کردند.

مدیرمسئول روزنامه رسالت تاکید کرد: در عین حال ایشان یک شخصیت متعبد بوده و خیلی از وقت‌ها که به زیارت حضرت رضا (علیه السلام) مشرف می‌شدم ایشان را در همان جا ملاقات می‌کردم و اواخر عمرشان هم در آنجا زندگی می‌کردند.

وی با بیان اینکه دشمن به ایشان حساس بود افزود: حتی یک بار ایشان را ترور کردند و نمی‌دانم خود ایشان هم در این ترور لطمه خوردند یا نه اما آنچه که خاطرم هست این است که در این ترور همسر ایشان جانباز شدند.

نبوی با بیان اینکه یکی از مشخصه‌های دیگر ایشان این بود که نسبت به مسائل اقتصادی که در دولت اول آقای موسوی می‌گذشت حساس بودند،تصریح کرد: آن‌ وقت از جامعه مدرسین چند نفر از اساتید از جمله ایشان می‌آمدند در تهران و در شورای اقتصاد و در جلساتی که سازمان برنامه بود شرکت می‌کردند تا خط مستقیم فقاهت اسلامی بتواند در مسائل اقتصادی جریان پیدا کند.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *