ایران و جهان گزارش می‌دهد حمله دولتی‌ها به قالیباف در صبحی که جهانگیری «توفان» و روحانی «تقریباً هیچ» شد

شروع مناظره

جهانگیری که تا قبل مناظره، پوششی و ضربه‌گیر بود و “باید” به نفع روحانی کنار می‌رفت و “فدایی” می‌شد، “توفان” و “زلزله: خطاب شد و روحانی “تقریباً هیچ”.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایران و جهان، اولین مناظره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌‌جمهوری با موضوع “مسائل اقتصادی” برگزار شد؛ با آغاز مناظره رقبای روحانی؛ عملکرد دولت در حوزه اجتماعی را به چالش کشیدند و جهانگیری در مقام دفاع از عملکرد دولت یک تنه ایستاد و شرایطی بر مناظره حاکم شد که برخی ناظران سیاسی نوشتند که “ظاهراً روحانی نامزد پوششی جهانگیری است”.

روحانی در پاسخ به اظهارات قالیباف که چرایی عدم تحقق اشتغال 4 میلیونی از حوزه جهانگیری را جویا شد، گفت که چنین وعده‌ای نداده و قالیباف به گفته این خبر از سایت‌های گمنام نقل کرده و اعتبار ندارد اما وقتی قالیباف سند اظهارات او را به نقل پایگاه اطلاع رسانی رسمی او را به مردم نشان داد، روحانی سکوت کرد و جهانگیری با طرح مباحث دیگر سعی کرد از جنبه دیگر با قالیباف به مواجهه برخیزد.

مناظره به پایان رسید اما حامیان روحانی، تشویق و تمجید از جهانگیری را به رئیس او ترجیح داده و مواجهه با قالیباف را در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ روزنامه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت نیز در صفحه یک امروز خود با کمترین توجه به روحانی، تیترهای خود را له جهانگیری و علیه قالیباف زدند؛  جهانگیری که تا قبل مناظره، پوششی و ضربه‌گیر بود و “باید” به نفع روحانی کنار می‌رفت و “فدایی” می‌شد، “توفان” و “زلزله: خطاب شد و روحانی “هیچ”. برخی فعالان سیاسی و رسانه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایران و جهان درباره برداشت خود از تیترهای یک روزنامه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت، گفتند که تیترهای امروز، می‌تواند نشانه‌ای برای عبور روزنامه‌های اصلاح‌طلب از روحانی باشد؛ چرا که به گفته آنها، رسانه‌های اصلاح‌طلب روحانی را در مناظره شب گذشته ندیده‌اند و گویا از نظر اینها، روحانی اصلاً در مناظره پوششی جهانگیری بوده است.

نکته مهم دیگر در تیترهای امروز روزنامه‌های اصلاح‌طلب، مواجهه یکپارچه و هدفمند با محمدباقر قالیباف است؛ رسانه‌های حامی دولت قالیباف را در مرکز هجمه قرار داده و بعضاً تیترهای نه‌چندان مودبانه‌ای نیز به روی صفحه اول خود حک کرده‌اند.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *