حسنوند در گفت‌وگو با ایران و جهان: آستانه تحمل مردم برای افزایش قیمت‌ها پایین آمده است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آستانه تحمل مردم برای افزایش قیمت‌ها پایین آمده است، گفت: مجوزی برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل به دولت نداده‌ایم.

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایران و جهان، با اشاره به اظهارات اخیر محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت مبنی بر اینکه «در بودجه سال 96، دولت اجازه دارد تا سقف 48 هزار میلیارد تومان نسبت به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی اقدام و درآمدی کسب کند و اکنون 16 هزار میلیارد تومان کسری در این مبلغ وجود دارد که آن را با گران کردن حامل‌های انرژی باید جبران کرد» گفت: مجلس چنین مجوزی به دولت در بودجه سال 96 نداده است.

وی با بیان اینکه دولت باید اعلام کند طبق کدام مصوبه مجلس قصد دارد قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه گازوئیل و بنزین را افزایش دهد، ادامه داد: دولت پیشنهادات خود در لایحه بودجه سال 97 برای  افزایش قیمت حامل‌های انرژی را  به مجلس ارائه کرده است که به‌نظر بنده این پیشنهادات در صحن علنی و کمیسیون انرژی رأی نخواهد آورد.

نماینده مردم اندیشمک در مجلس با تأکید بر اینکه قطعاً مجلس با افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی مخالفت خواهد کرد، افزود: تا زمانی که مجلس مجوزی برای افزایش قیمت‌ها به دولت نداده است، افزایش نرخ‌ها غیرقانونی است و قابلیت اجرایی شدن ندارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه دولت بخواهد کمبودهای خود را از افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی جبران کند روشی ناصواب است، اظهار داشت: یکی از راه‌های جبران کسری بودجه برای دولت، کاهش بودجه و هزینه‌ جاری خود و برخی از شرکت‌هایی که تنها هزینه هنگفت به‌روی دست مردم و دولت گذاشته‌‌اند، است.

حسنوند با تذکر اینکه بنزین و گازوئیل مستقیماً با بخش خدمات در ارتباط است و افزایش نرخ آنها باعث بالا رفتن  قیمت‌ها می‌شود، گفت: آستانه تحمل مردم امروز برای افزایش قیمت‌ها پایین آمده و قطعاً افزایش قیمت حامل‌های انرژی باعث ایجاد نارضایتی در جامعه می‌شود.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *