واردات داروی چینی نداشتیم/مواد اولیه دارویی وارد کردیم

واردات داروی چینی نداشتیم/مواد اولیه دارویی وارد کردیم

بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایران و جهان، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر واردات دارو‌های چینی به کشور، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، با حضور مسئولان وزارت بهداشت و همچنین سازمان غذا و دارو، واردات دارو از چین در کمیسیون بهداشت مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل تولید بخش عمده‌ای از دارو‌ها (تولید اعم از مواد اولیه، آنالیز و ساخت) در کشور انجام می‌شود، افزود: حدود 3 درصد دارو‌ها از خارج کشور وارد شده و بخش دیگری از دارو‌ها تنها مواد اولیه‌شان از خارج وارد کشور می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: طبق بررسی‌هایی که با حضور مسئولان ذی‌ربط در کمیسیون بهداشت مجلس انجام شده است، به این نتیجه رسیدیم که دارویی از چین وارد کشور نشده، بلکه مواد اولیه برخی از دارو‌ها از این کشور وارد شده است.

بنیادی تصریح کرد: مواد اولیه وارداتی تمامی مراحل استاندارد را در کشور طی کرده و شرکت‌های داروسازی براساس مجوز سازمان غذا و دارو، اقدام به واردات کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: قرار است مسئولان سازمان غذا و دارو گزارشی از اینکه کدام شرکت‌های دارویی و چه میزان مواد اولیه دارویی از چین وارد کشور شده است. بررسی این موضوع در کمیته غذا و داروی کمیسیون بهداشت ادامه دارد.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *