توضیح وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو

images789

به گزارش ایران و جهان پرس، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که قرار بود کالا‌های اساسی در ماه مبارک رمضان با قیمت بازار توزیع شود، آیا این کار صورت گرفت یا خیر، اظهار کرد: خرما جزو کالا‌های تنظیم بازاری نبوده است، توزیع الباقی کالا‌ها همچون گوشت و شکر شروع شده، برنج هم جزو کالا‌هایی است که پیش‌تر توزیع شده بود.

وزیر صنعت ادامه داد: اتفاقا در جلسه امروز هیات دولت مطرح شد و اعلام شد هیچ مشکلی در زمینه توزیع کالا‌های اساسی وجود ندارد.

وی گفت: در حال حاضر شکر ۷ هزار تن روزانه مصرف داریم، اما ۱۰ هزار تن توزیع می‌شود. وزیر جهاد کشاورزی امروز دلیل گرانی شکر را توضیح دادند که علت آن به بارندگی ابتدای سال باز می‌گردد، اما در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

رحمانی تاکید کرد: هر اندازه که برنج لازم باشد به بازار ارائه خواهد شد، هم برنج وارداتی و هم داخلی عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره علت گرانی کالا‌هایی همچون شکر و تن ماهی تشریح کرد: برخی کالا‌ها افزایش قیمت داشته اند، ما هم در سطح عرضه نظارت را بیشتر کردیم و هم عرضه عمده فروشی را کنترل کردیم.

وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی دیگر درباره علت افزایش قیمت خودرو نیز گفت: علت این که در دو هفته اول سال خودرو سازان در تعطیلات بودند تاثیر نسبی بر قیمت خودرو گذاشته شد، البته من نمی‌گویم این موضوع تاثیر صد در صدی دارد، اما در حال حاضر کنترل‌ها صورت می‌گیرد و خودور‌ها تولید می‌شود.

وی ادامه داد: دلالان در اختلالات دو هفته پیش که در حوزه خودرو ایجاد شد متاسفانه نقش داشتند. در حال حاضر طبق تعهدات انجام می‌شود یعنی ۸۰ درصد به تعهدات داده می‌شود و ۲۰ درصد به فروش فوری داده می‌شود.

رحمانی در ادامه درباه عرضه کالابرگ نیز گفت: وقتی آخرین تصمیمات نهایی شد آن را عرض می‌کنیم. ما تکلیف قانونی در بودجه امسال که مجلس مصوب کرده، داریم که دولت موظف به انجام آن است.

وی درباره موضوع کوپنی شدن کالا‌ها اظهار کرد: نظر بنده این است که کالا‌هایی که با ارز دولتی می‌آید باید مطمئن شویم به دست مصرف کننده می‌رسد. در گذشته نشان داده شد در برخی موارد این اطمینان وجود نداشته است، مانند موضوع گوشت که دیدم چه اتفاقی افتاد.

وحید شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *