اجرای طرح کهاب به کاهش آلاینده ازن کمک می‌کند

216

به گزارش ایران و جهان پرس، کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه کارگروه آلودگی هوای تهران که امروز(شنبه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدا در مورد کانون‌های گرد و غبار در استان تهران گزارشی ارائه شد که بر اساس آن مشخص شد که ۷۴ هزار هکتار از اراضی جنوب، جنوب شرق و بخشی از غرب استان تهران مستعد تولید گرد و غبار است که راهکار‌ها و وظایف دستگاه‌های مختلف برای مقابله با این پدیده باید بررسی شد.

وی افزود: افزایش ازن در روز‌های گذشته که دغدغه‌های بسیاری را ایجاد کرده بود، از دیگر موضوعات مورد بررسی بود که توسط ایستگاه‌های سنجش شهرداری و محیط زیست رصد شدند، همچنین ازن آلاینده ثانویه است که برای مهار آن باید میزان ناکس و هیدروکربن‌های کلانشهر‌ها را مهار کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: نسبت به سال گذشته ۲ روز میزان اُزن بالا رفته بود که باید تصمیماتی اتخاذ شود تا آلاینده‌های انسان ساخت، ناکس و هیدروکربن‌ها کاهش پیدا کرده و بتوانیم فصل گرما را بدون مشکل سپری کنیم.

وی افزود: ازن مختص فصل گرماست و با بالا رفتن دما نیز بیشتر می‌شود که بخشی مربوط به ناکس تولیدی از خودرو‌های فرسوده و بخشی مربوط به تکنیک‌های فرار از نازل‌های سوخت است که باید آلاینده‌ها را کاهش داد.

کلانتری تأکید کرد: شهروندان در ساعت‌های گرم از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در فضای باز تردد نکنند، چراکه این وضعیت در کوتاه‌مدت حاکم است و تنها ۲ روز نسبت به سال گذشته افزایش ازن را داشتیم که تنها راهکار کاهش ازن نیز کاهش ناکس و هیدروکربن‌هاست و اجرایی شدن طرح کهاب به این امر کمک می‌کند.

محدثه شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *