نامزد‌های بیست و یکمین جشن خانه سینما معرفی شدند

105678_902

به گزارش ایران و جهان پرس، نامزد‌های بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنر‌ها و فنون سینمایی متشکل از آقایان عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنر‌ها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنر‌ها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

نامزد‌های بهترین فیلم:

۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان
۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی
۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان
۵- مغز‌های کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

نامزد‌های بهترین کارگردانی:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
۵- هومن سیدی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین فیلمنامه:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
۵- هومن سیدی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن
۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد
۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست
۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد
۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم
۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست
۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد
۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم
۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده
۵- نوید پورفرج برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین فیلمبرداری:

۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب
۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست
۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب
۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی
۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین تدوین:

۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب
۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست
۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم
۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین طراحی صحنه:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی
۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز
۵- محسن نصرالهی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین طراحی لباس:

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام
۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم
۵- مارال جیرانی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین صدابرداری:

۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب
۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب
۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز
۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم
۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین صداگذاری:

۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب
۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی
۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده
۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزد‌های بهترین موسیقی:

۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک
۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب
۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب
۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا
۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

نامزد‌های بهترین چهره‌پردازی:

۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب
۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب
۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست
۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزد‌های بهترین جلوه‌های بصری:

۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
۲- جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب
۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست
۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

نامزد‌های بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب
۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب
۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد
۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا
۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغز‌های کوچک زنگ زده

نامزد‌های بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد
۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی
۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی
۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست
۵- تمام چیز‌هایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی
۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزد‌های بهترین کارگردانی فیلم مستند:

۱- یاسر طالبی برای فیلم دلبند
۲- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی
۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد
۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها
۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک
۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

نامزد‌های بهترین فیلم کوتاه:

۱- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح
۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی
۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S
۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز
۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز
۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزد‌های بهترین فیلم انیمیشن:

۱- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف
۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم
۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری
۴- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری
۵- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

لازم به ذکر است در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزد‌های بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌گردد.

محمد مجتبی شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *