طرح جنجالی باز ماندن فروشگاه‌های عربستان وقت نماز

257

به گزارش ایران و جهان پرس، فایننشال تایمز از تلاش جدید ­محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در زمینه تضعیف اجرای احکام اسلام در این کشور خبر داد.

این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی نوشت: عربستان سعودی در حال بررسی قانون جدیدی است که به مغازه داران اجازه می‌دهد، هنگام اذان به فعالیت خود ادامه دهند.

نویسنده با بیان این موضوع که مغازه داران در عربستان سعودی موظفند در هنگام پخش اذان برای مدتی فعالیت خود را متوقف و فروشگاه هایشان را تعطیل کنند، افزود: مدتی است این قانون قدیمی موضوع بحث‌های جدی قرار گرفته است.

این درحالی است که شاهزاده محمد بن سلمان، حاکم بالفعل عربستان سعودی، همچنان به تلاش هایش برای تبدیل کردن این کشور به مکانی برای فعالیت‌های تجاری ادامه می‌دهد.

حکومت عربستان این ماه طرحی را به تصویب رساند که به خرده فروشان اجازه می‌داد در ازای پرداخت مبلغی که هنوز مشخص نشده است، به طور ۲۴ ساعته فعالیت داشته باشند. اکنون این پرسش مطرح می‌شود که بعد از اجرای این طرح آیا مغازه داران دیگر مجبور نخواهند شد برای نماز تعطیل کنند.

شبکه خبری العربیه متعلق به سعودی در توئیتی نوشت اجرای این طرح به معنی باز ماندن فروشگاه‌ها در زمان نماز خواهد بود، اما پس از آنکه معاون یکی از وزرا گفت این تصمیم با تعطیلی مغازه‌ها هنگام اذان ارتباطی ندارد، توئیت خود را حذف کرد.

باوجود انکار مقامات، روزنامه عکاظ به نقل از یک منبع معتبر ناشناس از قریب الوقوع بودن اعلام این تصمیم خبر داد.

وحید شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *