تکیه بر توان مردم و تشکل ها، اصلی ترین راهبرد در جنگ اقتصادی

300

به گزارش ایران و جهان پرس، رضا رحمانی وزیر صمت در همایش ملی تشکل‌های اقتصادی که عصر امروز در اتاق بازرگانی برگزارشد گفت: امسال ما ۷ محور را در برنامه داریم که یکی از این محور‌ها ، بهود فضای کسب و کار و تقویت تشکل‌ها است و مابقی شامل تنظیم بازار، صادرات، فناوری و … می شود.

او ادامه داد:اعتقاد ما این است که در دوره تحریم‌ها یکی از راهبرد‌های اساسی برای پیروزی در جنگ اقتصادی تکیه بر توان مردم و تشکل های اقتصادی است.

وی با تأکید بر تفویض وظایف به انجمن‌ها و تشکل‌ها اضافه کرد: واگذاری وظایف به تشکل‌ها امکان‌پذیر است، اما به شرطی که مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

رحمانی افزود:‌ در شرایط جدید به جای تمرکز اختیارات آن را باید توزیع کرد و حتی اتاق‌های بازرگانی هم می‌توانند اختیارات خود را در استان‌ها پخش کنند تا با این شرایط بتوانیم به جنگ اقتصادی غلبه کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید به بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود بیان داشت: در سال گذشته در بسیاری از بخش ها افزایش تولید داشته‌ایم. هم در بخش جواز تأسیس و هم در بخش پروانه‌ بهره‌برداری رشد داشته‌ایم، البته ظرفیت‌های خالی هم وجود دارد و در این شرایط حضور تشکل‌ها یک ضرورت است.

وحید شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *