کلیات زمان‌بندی انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان ابلاغ شد

467

به گزارش ایران و جهان پرس، آقای سیداسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: پس از تایید شورای نگهبان، این زمان بندی به پنج استان کشور یعنی استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم ابلاغ شده تا این استان‌ها آن را در دستور کار خود قرار داده و مطابق آن فرایند‌های اجرایی انتخاب خبرگان را انجام دهند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در استان‌های یاد شده مجموعا ۶ نماینده برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب خواهند شد که از میان آن، استان تهران نیازمند ۲ نماینده است.

وی افزود: بر اساس این زمان بندی، فرایند اجرایی انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان از ۹ آذر شروع می‌شود و تا روز ۹۸/۱۲/۲ که روز برگزاری انتخابات است به مدت ۸۴ روز ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اعلام روز ۱۵ آذر به عنوان روز شروع ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: به فضل الهی و با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته، ثبت نام از داوطلبان انتخابات اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز جمعه ۹۸/۹/۱۵ به مدت ۷ روز در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌های مرکز استان‌های مربوطه انجام خواهد شد.

آقای موسوی افزود: کلیات برنامه زمان بندی برگزاری انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری همانند کلیات برنامه زمان بندی انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اطلاع و استفاده داوطلبان این انتخابات، روی پرتال وزارت کشور قرار گرفته است.

محمد محسن شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *