تصویب آیین نامه رتبه بندی فرهنگیان در دستور کار دولت

437

به گزارش ایران و جهان پرس، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاح همزمان ۲ هزار واحد آموزشی در سراسر کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به ما درباره موضوع کاهش تنوع مدارس که اخیرا مصوبه آن در مجلس تصویب شد، اظهار کرد: اساسنامه سمپاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و به وسیله رئیس جمهور ابلاغ شده است؛ بنابراین ضمانت اجرایی دارد.

او در پاسخ به این پرسش که مقوله اخیر مجلس این استقلال سمپاد را تضعیف می‌کند یا خیر گفت: اصولا در یک تقسیم بندی کلی دو نوع مدرسه بیشتر نداریم که شامل دولتی و غیردولتی می‌شوند و مدارس نباید غیر از این دو گروه باشند، مدارس سمپاد هم با توجه به این تقسیم تضعیف نخواهند شد و در زیر مجموعه دولتی هستند.

وزیر آموزش و پرورش درباره بندی که تشکیل مدارس خاص را منوط به اجازه مجلس می‌کند، گفت: قانون کاهش تنوع مدارس هنوز تصویب نشده است و باید رای شورای نگهبان در این مورد را داشته باشیم، بعد از آن هرچه قانون باشد، اجرا می‌کنیم.

حاجی‌میرزایی درباره زمان اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تصریح کرد: تصویب آیین نامه رتبه بندی در دستور کار دولت است و زمانی که تصویب شود، اجرایی می‌شود، اما اعمال آن از مهر ۹۸ خواهد بود.

محدثه شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *