امیدواریم لایحه ساماندهی سهمیه‌ها به کنکور ۹۹ برسد

5

به گزارش ایران و جهان پرس، منصور غلامی در جمع خبرنگاران در حاشیه بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی که امروز در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد در خصوص لایحه ساماندهی سهمیه کنکور  اظهار کرد: این لایحه امسال به دولت ارائه شده و امیدواریم که به سرعت از دولت به مجلس ارائه شود.

او با بیان اینکه امیدواریم که این لایحه برای سال ۹۹ اجرایی شود، تصریح کرد: اگر تا قبل از ثبت نام کنکور برسد، اجرایی می‌شود؛ در غیر این صورت ممکن است برای سال بعد اجرایی شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امکان جذب دانش‌آموزان در مراکز علمی وجود دارد.

او افزود: دانش‌آموزان برای جذب در مراکز رشد باید صاحب ایده باشند، ضمن آنکه اگر دانش‌آموزان شرایط اعلام شده در آیین‌نامه مراکز رشد را احراز کنند، می‌توانند در مراکز رشد مستقر شوند.

غلامی به عملکرد خوشه‌های علمی اشاره کرد و ادامه داد: خوشه‌های علمی تشکیل شده بیشتر در راستای همفکری در مسائل کلان کشور با مجریان به‌ویژه با دولت بوده است. این خوشه‌ها در مواردی مانند مسایل اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در حوزه‌هایی چون ریزگردها و سیل که خساراتی وارد کرد، بررسی‌های لازم را انجام دادند.

وزیر علوم اضافه کرد: این خوشه‌ها بررسی های علمی را انجام دادند و گزارش‌های آن را به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام کردند و امیدواریم این امر استمرار یابد.

او در ادامه افزود: قرار گرفتن دانشگاهیان و صاحبان علم در کنار مسئولان بیش از پیش مشکلات کشور را با دید علمی رفع خواهد کرد.

محمد محسن شجاعی

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *