روند رو به رشد صنعت نساجی کشور

446

به گزارش ایران و جهان پرس، رضا رحمانی وزیر صمت در نشست مشترکی که با فعالان حوزه نساجی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت توجه به نظر تمام افراد ذی نفع، اظهار کرد:  هر مشکلی که برای تولید کنندگان در وزارت صمت وجود دارد باید به سرعت برطرف شود؛ موارد خارج از این وزارتخانه، از جمله اخذ تسهیلات، مشکلات بیمه و مواردی از این قبیل هم باید مورد توجه و پیگیری قرار بگیرد.

او وزارت صمت را وکیل مدافع تولید کنندگان دانست و گفت: مشکلاتی مثل مالیات تولیدکنندگان از طرف وزارت صمت پیگیری می‌شود و ما در حد توانمان برای رفع این موانع تلاش می‌کنیم.

رحمانی درباره رفع حلقه‌های مفقوده تولید تصریح کرد: اظهارات تولید کنندگان درباره این موضوع کمی متفاوت است؛ نیاز به جمع آوری اطلاعات مناسب و متوازن سازی آن وجود دارد تا از بروز تخلفات و مشکلات تا حد امکان پیشگیری شود. توان و پتانسیل موجود در بخش خصوصی را نباید دست کم گرفت؛ بدون شک طرح‌های سودده جایگاه مناسبی برای فعالان اقتصادی داشته و در سایر بخش‌ها که سود کم‌تری وجود دارد، دولت وظیفه گردن گرفتن تولید را دارد.

وزیر صمت با تاکید بر اهمیت برندسازی مناسب در صنعت پوشاک گفت: اغلب برندسازی‌های ما به محصولات مردانه اختصاص پیدا کرده است؛ خانم‌های بسیاری از شرایط لباس‌های موجود در بازار گله داشتند.

او با اشاره به کاهش میزان قاچاق گفت: قاچاق پذیری در اقلامی مثل پوشاک بسیار بیشتر از سایر اقلام است؛ مشکل ما آمار روی کاغذ نیست. برای استان‌های مرز نشین واردات قطعات یدکی و مواد اولیه بلا مانع است و این نشان از حمایت دولت از نیازمندان به این شغل دارد. واردات رسمی ما به میزان ۳۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

رحمانی صنعت پوشاک را رو به رشد دانست و گفت: سال گذشته شاهد اقدامات ارزشمند این کمیته بودیم و اکنون نگرانی ما نسبت به بازار پوشاک برای شب عید بسیار کاهش پیدا کرده است؛ واحد‌های تولیدی با تمام توان در حال فعالیت هستند و این مایه افتخار ماست.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *